Testowanie produktów za darmo w 2020: gdzie szukać i ile można zarobić?

Testowanie produktów za darmo w 2020: gdzie szukać i ile można zarobić?

Testowanie produktów za darmo to dla wielu praca marzeń: siedzimy wygodnie w domu, co chwila kurierzy przynoszą kolejne paczki, a naszym zadaniem jest jedynie korzystać z bezpłatnych gadżetów i wystawić własną opinię. Nic więc dziwnego, że w internecie pojawia się coraz więcej ofert i ogłoszeń, na które odpowiadają tysiące chętnych z całego kraju.
Chcesz poczuć się jak celebryci, dostający ubrania, kosmetyki i elektronikę w prezencie w zamian za podzielenie się swoją opinią? Zostań testerem produktów i przekonaj się, na czym naprawdę polega ta praca! Wbrew pozorom to nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać!



Jak zostać testerem produktów? Czy są jakieś wymagania do tej pracy?

Co do zasady nie ma żadnych kryteriów do spełnienia – wielu firmom zależy na opinii tzw. zwykłych ludzi, czyli osób, które nie mają fachowej wiedzy w danej dziedzinie i zachowują się jak standardowi konsumenci. Czemu tak to wygląda? Odpowiedź jest bardzo prosta: producenci najczęściej umożliwiają testowanie produktów w domu, ponieważ chcą poznać opinie klientów przed wprowadzeniem swoich artykułów do sprzedaży. Tu naprawdę nie chodzi o to, aby sprawdzać działanie proszku do prania w ekstremalnych warunkach godnych testów znanych z reklam.

Jedyne wymagania, jakie musimy spełnić to:
  • wolny czas,
  • chęć testowania produktów,
  • rzetelność.
Tylko tyle! A więc nie przejmuj się zawczasu, że nie zostaniesz wybrana do testowania – w tych akcjach biorą ludzie dokładnie tacy, jak my wszyscy! Miej jednak na uwadze, że firmy tworzą dokładny profil osób, którym udostępnią swoje gadżety. Mężczyźni mają znikome szanse na testowanie kosmetyków dla kobiet, młodzi nie załapią się na artykuły do starszych, natomiast osoby w podeszłym wieku nie mogą liczyć na testowanie produktów dla dzieci.


testowanie produktów za darmo


Jak testować produkty i na czym polega to zajęcie? 

Nabór testerów nie odbywa się na ulicy – ale też nie jest tak, że zgłoszenia rozpatrywane są „po znajomości”. Najczęściej ogłoszenia na ten temat pojawiają się w internecie.

Znaleźć je można m.in.:
  • na specjalnych panelach do testowania produktów,
  • na stronach agencji reklamowych,
  • na stronach producentów,
  • na Facebooku lub Instagramie.

Jak testować kosmetyki, sprzęty AGD, żywność i inne produkty udostępniane w ramach akcji promocyjnej? Oto najprostszy poradnik krok po kroku 

  • Znajdź ofertę testowania rzeczy i zgłoś się do zadania
  • (opcjonalnie) Wypełnij ankietę lub wykonaj zadanie konkursowe
  • Po określonym czasie oczekuj na odpowiedź
  • W razie sukcesu odbierz przesyłkę z produktem do testowania i korzystaj z niego przez określony w regulaminie czas
  • Uzupełnij ankietę wysłaną przez firmę zlecającą badania jakości produktów
  • (opcjonalnie) Odeślij testowany sprzęt
  • (opcjonalnie) Otrzymaj pieniądze za udział w badaniu
Badania badaniom nierówne, ale pewne jest jedno: za każdym razem kilkanaście-kilkaset osób dostaje całkowicie za darmo produkt do przetestowania, a jedynym wymaganiem stawianym przez firmy jest podzielenie się opinią. Niekiedy testerzy mogą zachować produkt (to dotyczy przede wszystkim testów kosmetyków oraz żywności), a w innych przypadkach sprzęt (najczęściej AGD, RTV i elektronikę) należy zwrócić.


WARTO WIEDZIEĆ: W niektórych programach testujący mogą także liczyć na wynagrodzenie pieniężne – a więc to się może opłacić!



Testerzy produktów – praca czy zabawa?

Trzeba jednak mieć na uwadze, że w znacznej większości przypadków korzystanie ze sprzętów w zamian za wystawienie opinii jest jedynie zabawą – zarówno liczba dostępnych badań, jak i ich profil sprawiają, że firmy dość rzadko oferują wynagrodzenie za udział w akcji. A to oznacza, że testerzy produktów nie mogą utrzymywać się wyłącznie z tego zajęcia.
Są jednak od tego wyjątki.
Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku gwiazd, takich jak celebryci, influencerzy, sportowcy, aktorzy czy piosenkarze – im agencje reklamowe płacą grube miliony za firmowanie produktów swoją twarzą. Nie jest tajemnicą, że na kontraktach reklamowych Robert Lewandowski zarabia nawet 10 milionów euro – piłkarz jest ambasadorem m.in. Huawei, Gilette, Head&Shoulders, Coca-Cola i Vistula i po prostu korzysta wyłącznie z produktów tych marek.
W lepszej sytuacji są także blogerzy – nie tylko mają większe szanse na udział w testowaniu produktów, lecz także same firmy zgłaszają się do nich, wysyłając zestawy próbne. Dotyczy to najczęściej blogerów i blogerek działających w branży beauty, elektroniki oraz dla dzieci.
Liczba osób, które nie wykonują żadnej innej pracy, jest naprawdę niewielka: aby móc tylko testować, najpierw trzeba sobie zasłużyć na pozycję autorytetu. Trzeba też mieć na uwadze, że ten rynek jest mocno niestabilny. W jednym miesiącu może pojawić się kilkadziesiąt badań, natomiast w innym – nawet żadnego.

Gdzie szukać pracy jako tester?

Chcesz rozpocząć przygodę z tym nietypowym zajęciem i zastanawiasz się, gdzie można testować produkty? W takim razie pamiętaj, że okazja na testowanie może pojawić się dosłownie wszędzie: zarówno na wyspecjalizowanych panelach do przeprowadzania ankiet, jak i na stronach producentów i najpopularniejszych blogach!

Poznaj najpopularniejsze strony do testowania produktów!
  • Buzzaar.eu – jedna z popularniejszych agencji zajmująca się koordynacją procesu testowania. Po zarejestrowaniu w programie możesz zobaczyć listę aktualnych ofert – członkostwo jest w pełni darmowe i wolne od zobowiązań.
  • Streetcom.pl – polski serwis oferujący największą liczbę badań i testów w naszym kraju. Ambasadorzy mogą wybierać spośród setek produktów najpopularniejszych marek, a selekcja odbywa się na podstawie ankiety oraz wykonywania określonych zadań.
  • TestMeToo.com – serwis, w którym liczy się przede wszystkim kolejność zgłoszeń, a nie staż na stronie. Co pewien czas pojawiają się ciekawe oferty, dlatego warto od czasu do czasu spojrzeć na listę aktualności.
  • TRND.com – firma, której główną zaletą jest powszechność: do testów dopuszczane są setki osób, a badaniom poddaje się często także bardziej wartościowe produkty i sprzęty.
  • Klub Ekspertek Ofeminin – inicjatywa działająca w ramach popularnego portalu dla kobiet, organizująca regularnie akcje testerskie. Zgodnie z profilem strony, najczęściej testom poddawane są kosmetyki dla kobiet. Dostęp do testowania mają tylko osoby zarejestrowane.
  • Wizaż.pl – na stronie działają dwa programy: Konkursy i testy oraz Klub Recenzentek. Co miesiąc odbywają się testy nawet 40-50 kosmetyków, dlatego szanse na skuteczne zgłoszenie są naprawdę spore.
  • EverydayMe.pl – program prowadzony przez P&G, w którym pojawiają się programy testowania artykułów tego producenta – m.in. Fairy, Tampax, Old Spice, Lenor, Always. Można tam znaleźć także informacje na temat zwrotu pieniędzy za zakup wybranych produktów (tzw. cashback).
  • PromocjeUnilever.pl – strona prowadzona przez Unilever, producenta m.in. Axe, Rexona, Cif, Big Milk, TRESemme, Surf czy Knorr. Na stronie pojawiają się wrzutki o wszystkich promocjach, a także konkursach i ofertach specjalnych.
  • Nivea.pl/moja-nivea/testy-i-konkursy – w zakładce Testy i konkursy Nivea organizuje akcje, w których nagrodą są bezpłatne produkty do testowania. Aby odebrać paczkę, należy wykonać zadanie konkursowe (najczęściej na kreatywny opis lub hasło).
  • Producttester.Philips.com – testowanie urządzeń marki Philips jest możliwe tylko po zarejestrowaniu w serwisie. Na testerów czekały m.in. oczyszczacze powietrza, szczoteczki soniczne, żelazka, ekspresy do kawy, blendery lub odkurzacze bezprzewodowe. Sporą wadą serwisu jest jednak to, że testowane produkty należy po okresie próbnym oddać.
  • Kategoria „za darmo” w serwisie Wydawaj Dobrze – niektóre akcje opisywane jako testowanie produktów to w istocie promocje konsumenckie, które pozwalają na udział nawet bez rejestracji. Zazwyczaj wystarczy dokonać zakupu promocyjnych produktów i zgłosić transakcję na stronie akcji, a po jakimś czasie firmy dokonują zwrotu pieniędzy za zakup. Dostajemy w ten sposób produkt całkiem za darmo (i czasami nawet nie musimy dzielić się opinią na jego temat).

Ile zarabia tester produktów


Ile zarabia tester produktów?

To nie jest praca na etacie i nie obowiązują stawki godzinowe. W dużej mierze wysokość ewentualnego wynagrodzenia zależy od ustaleń konkretnej firmy – dlatego też po prostu mało kto decyduje się rzucić pracę i działać 24 godziny na dobę jako tester kosmetyków.

Dość powiedzieć, że każda akcja testowania oznacza różne warunki:
  • niekiedy za udział w badaniu można uzyskać wynagrodzenie, innym razem jest to całkowicie bezpłatne
  • wybrane firmy pozwalają zatrzymać testowane artykuły, natomiast inne produkty należy zwrócić
  • po zakończeniu testowania czasami uczestnicy dostają bonusy (np. kody rabatowe na zakup w niższej cenie, udział w losowaniu i prawo do wygrania testowanych produktów)

WARTO WIEDZIEĆ: Na pewno jednak nie można traktować tego zajęcia jako głównego źródła utrzymania. W tym przypadku najczęściej wszystko odbywa się bezgotówkowo – a domowych rachunków raczej nie opłacimy darmowymi płynami do płukania.

Testowanie produktów za darmo 2020 – jakie produkty pojawiają się najczęściej?

Z doświadczenia wiemy, że wielu smart shopperów chciałoby poznać konkret dotyczący testowania. Jakie produkty pojawiają się najczęściej? W których kategoriach mamy największe szanse na darmowe testowanie produktów? W zasadzie nie ma tutaj żadnych ograniczeń – liczba firm korzystających z tego typu promocji dla klientów zwiększa się z każdym rokiem. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wybranych sekcji, koniecznie sprawdź nasze artykuły poświęcone konkretom (znajdziesz tam pełne informacje na temat aktualnych możliwości testowania).A jakie produkty najczęściej podlegają testom? Co miesiąc pojawia się nawet 100-150 kampanii promocyjnych, dlatego pełna lista mogłaby być niezwykle długa. Poniżej jednak prezentujemy najciekawsze produkty, które za darmo przetestowali użytkownicy naszego serwisu.
Informacje na temat ofert pojawiają się w specjalnej zakładce poświęconej darmowym produktom do testowania:
  • program antywirusowy ESET
  • pieluszki Pampers
  • nowości we Frisco za 1 grosz
  • kosmetyki Dove
  • karma Royal Canin
  • przejazdy Uber
  • produkty marki Lisner
  • płyn micelarny 3w1 Garnier
  • dieta pudełkowa Maczfit
  • masło Finuu
  • kosmetyki AXE
  • podpaski i wkładki Tena Lady
  • olej Kujawski 3 Ziarna
  • jogurty Actimel
  • fuga Ceresit CE40
  • tusz do rzęs NYX Proffesional Makeup on the Rise
  • glade Electric
  • kapsułki do zmywania Finish
  • płyn do płukania Coccolino
  • żel pod prysznic Luksja
  • musztarda Develey
  • sos pomidorowy Mutti
  • pasta do zębów Parodontax
  • kosmetyki do włosów TRESemme
  • dezodoranty i antyperspiranty Rexona
  • karma dla psa i kota Perfect Fit
  • napój gazowany Kinley
  • przekąski dla psa Pedigree: Ranchos, Munch i Wrap
  • przekąska Nutella B-Ready
  • kostki do zmywarki Sunlight
  • masło Optima Cardio

Praktyczne porady dla początkujących

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z testowaniem, często popełniają błędy początkujących. Jeśli chcesz zajmować się tym zajęciem na poważnie, pamiętaj o następujących elementach:

Nie traktuj testowania jako główne źródło zarobku

Czasami pojawia się więcej zleceń w miesiącu, a czasem mniej. Nie warto uzależniać się od testowania, ponieważ nie daje to stabilnego źródła dochodu – lepiej traktować to jako zabawę.

Nie zawsze warto iść na ilość

Od nadmiaru ofert można nabawić się bólu głowy – jest ich tak wiele, że po prostu nie sposób nawet o wszystkich się dowiedzieć. Oczywiście nie każde zgłoszenie oznacza udział w akcji, ale podczas rejestracji pamiętaj, by zapisywać się jedynie na testowanie produktów, które potrzebujesz – nie warto blokować kolejki po smoczki dla dzieci, gdy jesteśmy singlami.

Pamiętaj, że liczy się czas

Całkiem często o udziale w testowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego każda sekunda ma znaczenie. Jeżeli udział jest dla Ciebie bardzo ważny, regularnie sprawdzaj dostępność nowych akcji.

Nie wystawiaj opinii, z którymi się nie zgadzasz

Testowanie ma to do siebie, że ma za zadanie wskazać mocne i słabe strony. To nic, że producent daje Ci produkt za darmo i pokrywa koszty wysyłki – Twoim zadaniem jest udzielić szczerej opinii. Nie pisz tego, czego domyślasz się, że oczekują organizatorzy. W końcu testy mogą być szansą na poprawienie niedociągnięć.

Pilnuj terminów

Niewystawienie opinii albo nieodesłanie produktu może prowadzić do zablokowania konta, a także wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. Zawsze wykonuj rzetelnie powierzone zadania – w ten sposób dodatkowo zapracujesz na miano solidnego testera i zyskasz więcej propozycji!

Uważaj na oszustwa

Oszustwo na testowanie kont bankowych, aplikacji lub kosmetyków to dość częsta plaga. Jeśli widzisz informację publikowaną w mediach społecznościowych, koniecznie prześwietl organizatora i sprawdź wiarygodność oferty w internecie. Wielu przestępców podszywa się pod zaufane marki, a następnie podstępem przejmuje dane wrażliwe, takie jak PESEL czy numer dowodu osobistego. Chcesz skończyć z nieswoimi długami? A może otrzymać ogromny rachunek do zapłacenia? Zawsze sprawdzaj, czy masz do czynienia z uczciwymi firmami – testuj za darmo i nie daj się oszukać!
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 4417

Polecane artykuły

Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 58568
Tanie bilety do kina i promocje - jak taniej chodzić na filmy?
Zastanawiasz się, gdzie są najtańsze bilety do kina? Szukasz sposobu na zakup biletów do kina za 50% ceny lub nawet za darmo?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 17493
Wyprzedaż garażowa: co to jest i jak znaleźć atrakcyjną w swoim mieście w 2020?
Co to jest wyprzedaż garażowa? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają trudności osoby, które są na bieżąco z amerykańską popkulturą.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 15343
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 7509

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.