Oryginalność perfum: jak sprawdzić zapach po kodzie, ofercie, lub innym sposobem rozpoznać prawdziwość perfum?
Co znajdziesz w tym artykule?
- 1. Dlaczego nie warto korzystać z podróbek perfum?
- 2. Jak sprawdzić oryginalność perfum? Poznaj kilka sprawdzonych trików!
- 2.1. 1. Opakowanie i flakonik
- 2.2. 2. Numer seryjny
- 2.3. 3. Kod kreskowy
- 2.4. 4. Skład perfum
- 2.5. 5. Zabarwienie płynu
- 2.6. 6. Miejsce zakupu
- 2.7. 7. Cena
- 3. Jak zaoszczędzić na zakupie markowych perfum?
- 4. Jak bez ryzyka kupować w sieci perfumy?
Dlaczego nie warto korzystać z podróbek perfum?
Perfumy luksusowych marek cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To unikatowe kompozycje zapachowe, które wyróżniają się nieprzeciętną jakością. Zachwycają nie tylko intensywnością, ale także trwałością. Nie trzeba obawiać się, że po kilkunastu minutach od aplikacji przestaną być wyczuwalne. Dodatkowym plusem jest fakt, że posiadają one wielokrotnie przetestowany skład. Można mieć pewność, że nie zawierają żadnych szkodliwych lub drażniących związków. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą.
Podróbki perfum bardzo często posiadają niezweryfikowany skład. Nie można wykluczyć, że znajdują się w nich substancje rakotwórcze. Zapachy zwykle mocno odbiegają od oryginału. Nie utrzymują się zbyt długo, a po dłuższym kontakcie ze skórą mogą pachnieć zupełnie inaczej. Nie można zapomnieć, że niektóre z nich pozostawiają na ubraniach nieestetyczne plamki, które trudno jest usunąć.
Warto wspomnieć, że wspieranie rynku podróbek jest nieetyczne. Nie należy napędzać popytu na niskiej jakości towary, które powstały w wyniku oszustwa.
Jak sprawdzić oryginalność perfum? Poznaj kilka sprawdzonych trików!
Sprawdzenie oryginalności perfum nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej opisano kilka metod, dzięki zweryfikowanie autentyczności zapachów nie będzie żadnym wyzwaniem. Priorytetem jest jednak to, aby kupować produkty wyłącznie w miejscach godnych polecenia.
1. Opakowanie i flakonik
Zastanawiasz się, jak poznać oryginalne perfumy? Przede wszystkim należy sprawdzić ich opakowanie oraz flakonik! Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Na pierwszy rzut oka replika może prezentować się zupełnie jak oryginalny produkt. Właśnie dlatego należy bliżej przyznać się detalom. Dobrze wiedzieć, że luksusowe marki z branży perfumeryjnej dbają o najdrobniejsze szczegóły, więc nie ma tutaj miejsca na rażące w oczy niedoskonałości.
Atomizer - w podróbkach perfum atomizer jest często niedopasowany do flakonika. W oryginalnych produktach najczęściej styka się on ze szkłem. W przypadku replik rurka zwykle jest bardzo gruba, a także wygięta w różnych kierunkach.
Folia - pudełeczko z oryginalnym zapachem jest pieczołowicie zabezpieczone folią, która szczelnie przylega do powierzchni. W słabej jakości podróbkach najczęściej stosuje się sztywną i grubą folię, która nie przylega w każdym punkcie do opakowania.
Kartonik - niedopuszczalne jest sprzedawanie oryginalnych zapachów w niezafoliowanych kartonikach.
Flakon - najprościej jest porównać posiadany flakonik z oryginałem. W tym celu można udać się do perfumerii i poprosić o pomoc sprzedawcę. Nie należy jednak oczekiwać, że podróbka będzie wyglądać zupełnie inaczej od pierwowzoru. Rynek replik jest na tyle rozwinięty, że różnice nie są widoczne gołym okiem. Właśnie dlatego należy wytężyć wzrok i wykazać się nie lada spostrzegawczością.
Napisy - może zdarzyć się tak, że niskiej jakości podróbki perfum posiadają literówki. Warto więc czytać opisy znajdujące się na opakowaniu. Napisy mogą być wyblakłe, inaczej pochylone czy wytłoczone.
2. Numer seryjny
Jak rozpoznać oryginale perfumy? Należy sprawdzić ich numer seryjny, który można znaleźć na spodzie lub tyle flakonu. Oczywistym jest, że replika także może posiadać wytłoczone kody, a więc warto jest zweryfikować je w specjalnej wyszukiwarce. W sieci można znaleźć wiele pomocnych stron do sprawdzania oryginalności perfum (np. checkcosmetic.net).
Jak korzystać z takich narzędzi? To proste! Wystarczy wskazać producenta, a następnie przepisać kod. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się uzyskać wiarygodne informacje, jednak należy pamiętać, że pomyłki się zdarzają! Może okazać się, że podróbka posiada oznaczenia oryginału.
3. Kod kreskowy
Gdzie sprawdzić kod perfum? Najczęściej na spodzie flakonika - w formie wytłoczenia lub naklejki. Zwykle można go także znaleźć na kartonowym opakowaniu. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy oba numery są identyczne! Należy wiedzieć, że kod kreskowy pozwala określić nie tylko miejsce, ale także czas produkcji zapachu.
Warto wiedzieć, że niektóre perfumy produkowane są tylko w konkretnej lokacji - informacji na ten temat dobrze jest szukać na oficjalnej stronie marki. |
Kolejnym krokiem jest przepisanie numeru do wyszukiwarki internetowej, a więc tok postępowania jest identyczny, jak w przypadku numeru seryjnego produktu. Oczywiście trzeba liczyć się z ryzykiem oszustwa, gdyż nie jest to metoda, której można ufać w stu procentach.
4. Skład perfum
Kolejnym sposobem na sprawdzenie oryginalności perfum jest przeanalizowanie ich składu. W podróbkach nierzadko zamieniana jest kolejność poszczególnych składników. Ponadto, zdarza się tak, że brakuje kilku z nich. Trzeba także dodać, że tanie repliki często posiadają barwniki, które mogą nie tylko wywołać podrażnienia skóry, ale także pozostawić na ubraniu trwałe ślady.
Właśnie dlatego warto zachować ostrożność podczas używania perfum niezweryfikowanego pochodzenia. Czasami wystarczy chwila, aby zniszczyć ulubioną koszulę czy sukienkę!
5. Zabarwienie płynu
Trudno jest ocenić zabarwienie płynu znajdującego się w kolorowym szkle, jednak warto jest porównać ze sobą oryginał z badanym zapachem. Nawet niewielka różnica w odcieniu powinna zapalić w głowie lampkę ostrzegawczą. Jak już wspomniano, oszuści wykorzystują różnego typu barwniki, dzięki którym repliki wyglądają niemal identycznie jak oryginał. Obie buteleczki należy porównać ze sobą w świetle dziennym.
6. Miejsce zakupu
W przypadku zakupu perfum w znanej perfumerii lub drogerii nie trzeba sprawdzać ich oryginalności. Ryzyko zakupu podróbek jest zerowe, ponieważ popularne sieci handlowe dbają o swoją renomę. Problem zaczyna się w przypadku zakupu przez internet. W branży e-commerce funkcjonuje wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży zapachów, jednak nie wszystkie można obdarzyć zaufaniem.
Należy sprawdzić opinie na temat danej marki (uwaga na spreparowane komentarze). Nie zaszkodzi zajrzeć na fora tematyczne czy do mediów społecznościowych. Nawet kilka opinii podważających wiarygodność marki powinny zostać uwzględnione podczas podejmowania decyzji zakupowej. Rozsądniej zrezygnować z zakupu od osoby prywatnej, nawet jeśli cena jest niezwykle kusząca.
7. Cena
W sieci perfumy luksusowych marek można zakupić w wyjątkowo niskiej cenie. Nie można jednak oczekiwać, że produkt o wartości rynkowej 1000 zł można zdobyć za kilkadziesiąt złotych. Zniżki na poziomie 30-40% są normalne, jednak artykuły, które można zakupić za ułamek pierwotnej wartości powinny wzbudzić wątpliwości. Najprawdopodobniej są to repliki, a więc lepiej nie ryzykować.
Jak zaoszczędzić na zakupie markowych perfum?
Wiele osób chce zaoszczędzić na zakupie perfum luksusowych marek. Przesadna oszczędność przynosi zwykle skutki odwrotne do zamierzonych. Zakup ulubionego zapachu powinien zostać dokładnie przemyślany, tak aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Przede wszystkim należy wybrać bezpieczne miejsce zakupu. Jest to szczególnie istotne w przypadku składania zamówienia przez internet. Czasami lepiej zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej, niż zainwestować w podróbkę niskiej jakości.
Doskonałą opcją jest polowanie na promocje i rabaty, które oferowane są przez znane i cenione sieci handlowe. W naszej sekcji “Zdrowie i Uroda” można znaleźć zbiór aktualnie obowiązujących zniżek. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawią się oferty specjalne, więc trzeba zachować czujność.
Jak bez ryzyka kupować w sieci perfumy?
Chcesz zakupić perfumy przez internet, jednak obawiasz się oszustwa? Przede wszystkim należy zrezygnować z zakupu od osoby prywatnej. Faktem jest, że część użytkowników faktycznie chce pozbyć się niepotrzebnych produktów (np. otrzymanych w prezencie), jednak na portalach sprzedażowych funkcjonuje mnóstwo oszustów. Okazany paragon lub faktura zakupu to nie wszystko, gdyż zdjęcia mogą być spreparowane.
Lepiej nie składać zamówienia w e-sklepie, który nie posiada żadnych opinii. Na uwagę zasługuje fakt, że coraz częściej opinie wystawiane są przez sprzedawców, którzy próbują zwiększyć swoją wiarygodność, a tym samym wprowadzić konsumenta w błąd. Racjonalnym wyborem są popularne drogerie i perfumerie, które działają na rynku już od długiego czasu.