Jak zarobić na bankach? Zakładanie kont, promocje bankowe i polecanie produktów bez tajemnic!

Jak zarobić na bankach? Zakładanie kont, promocje bankowe i polecanie produktów bez tajemnic!

Mogłoby się wydawać, że zarabianie na bankach jest niemożliwe – w zdecydowanej większości przypadków to usługodawcy zarabiają na swoich klientach. Istnieją jednak sposoby na to, aby czerpać korzyści z posiadania konta osobistego. Oczywiście znalezienie uczciwej oferty nie jest takie proste. Pierwszym krokiem jest zgromadzenie aktualnych ofert, a także opinii doświadczonych osób. Czerpanie gotówki z polecania produktów bankowych wcale nie musi być czasochłonne, ani skomplikowane. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów i ekonomii. Niemal każdy może działać w tym temacie, jednak należy odpowiednio się przygotować.
  • Zastanawiasz się, ile można zarobić na kontach bankowych?
  • Nie wiesz, czy to jest bezpieczne?
  • Chcesz uniknąć dodatkowych kosztów?
Ten wpis jest właśnie dla Ciebie – poniżej zamieszczono zbiór przydatnych informacji, dzięki którym zwiększysz swój domowy budżet bez dużego wysiłku.



Jak banki zarabiają na klientach?

Na początku warto jest wyjaśnić, w jaki sposób banki zarabiają na klientach. Dla instytucji finansowych najcenniejsze są lojalne osoby, które nie tylko posiadają konto osobiste, ale również korzystają z innych produktów znajdujących się w ofercie. Mowa tutaj o m.in. lokatach bankowych, pożyczkach, kredytach hipotecznych.
Można powiedzieć, że dla banku każdy nowy klient to inwestycja długoterminowa. Konkurujące ze sobą podmioty prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert, aby pozyskać zainteresowanie możliwie największej liczby osób. Popularne stały się bony finansowe przyznawane za otworzenie rachunku bankowego. Dla niektórych może wydawać się to dziwne, jednak takie działanie ma swój cel.
  • Im dłużej jesteśmy klientem jednego banku, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości skorzystamy również z innych produktów i usług. To właśnie one stanowią główne źródło dochodu podmiotów finansowych.
  • Warto wiedzieć, że banki nie zarabiają dużych pieniędzy na kontach osobistych. Generują one bardzo niskie zyski, które nie wystarczają na pokrycie kosztów. Z tego powodu to inne produkty bankowe są uznawane za źródło dochodu.
  • Nowi klienci mogą liczyć na rozmaite profity – są one traktowane jako wabiki, które mają za zadanie skłonić osoby zainteresowane do skorzystania z oferty. Zadowolony posiadacz rachunku bankowego może w niedługim czasie wziąć kredyt na mieszkanie lub samochód. Nie można również nie wspomnieć o lokatach bankowych, które stanowią gwarancję długoterminowej współpracy.

bankowość


Czy lojalność wobec banku się opłaca?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, jednak wielu lojalnych klientów nie jest zadowolonych z oferty bankowej. Na największe profity mogą liczyć osoby, które dopiero przymierzają się do skorzystania z oferty. Jak już wspomniano, podmioty finansowe zarabiają na długoterminowych usługach, więc takie postępowanie jest wbrew logice. Brak troski o stałych klientów zwiększa prawdopodobieństwo tego, że przejdą do konkurencji.
Utrzymanie konta osobistego nie zawsze jest tanie. Bardzo często okazuje się, że finalnie musimy za nie płacić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Nie można również pominąć rozmaitych ograniczeń, takich jak np. płatne wypłaty z bankomatów innych sieci. Okazuje się, że czasami wystarczy odrobina sprytu, aby przestać wydawać, a zacząć zarabiać na bankach! Nie jest to tak trudne, jak się wydaje, a brak wiedzy na temat instrumentów finansowych nie stanowi żadnej przeszkody.

Czy zarabianie na bankach jest bezpieczne?

Oczywistym jest, że większość osób chce uniknąć zbędnych problemów. Zarabianie na bankach nie wymaga wkładu własnego, ani innych inwestycji. Jest to całkowicie bezpieczne – wystarczy jedynie odrobina zaangażowania. Istotne jest również to, aby być na bieżąco z najnowszymi ofertami. Warto jest systematycznie przeglądać promocje bankowe. Wysoka różnorodność ofert sprawia, że znalezienie czegoś dla siebie nie stanowi żadnego wyzwania.


Faktem jest, że zarabianie na kontach bankowych wymaga poświęcenia czasu. Na szczęście w dobie internetu załatwienie formalności nie jest tak kłopotliwe, jak jeszcze kilka lat temu. Mogą one zostać uregulowane bez wychodzenia z domu. Docenią to ci, którzy wygodę stawiają na pierwszym miejscu.

Jak zarabiać na kontach bankowych?

Zarabianie na zakładaniu kont bankowych jest bardzo łatwe. Podstawą jest to, aby przestać być lojalnym wobec usługodawców, którzy nie dbają o nasze interesy. Długoterminowe umowy przestały być opłacalne. Najlepsze bonusy przeznaczone są dla nowych klientów. Regularna zmiana rachunku bankowego to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie są związani z danym podmiotem np. poprzez kredyt.
Ważne jest to, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować zapisy znajdujące się w regulaminie. Należy sprawdzić punkt mówiący o zamknięciu konta osobistego. Może okazać się, że bank będzie próbował przedłużyć okres korzystania z oferty. Nie należy podpisywać żadnych dokumentów zbyt pochopnie. W przypadku wątpliwości warto jest poprosić o pomoc obsługę, która z pewnością udzieli szczegółowych informacji.
  1. Zarabianie na bankach jest proste – pierwszy etap to wyłonienie najlepszych promocji. Należy sprawdzić, jakie bonusy na start otrzymują nowi klienci. Może być to premia finansowa, smartfon lub tablet, zwrot części kwoty za zakupy, a także wiele innych.
  2. Otworzony rachunek bankowy należy zamknąć po znalezieniu kolejnej interesującej okazji. W regulaminie można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat. Zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zamknąć konto osobiste w dowolnym momencie. Warto podkreślić, że klient nie musi zwracać otrzymanych bonusów (wyjątek stanowi naruszenie zasad regulaminu).
  3. Osoby zadłużone mogą mieć problem z otworzeniem nowego rachunku. Zarabianie na kontach bankowych nie jest więc opcją dla tych, którzy znajdują się w rejestrze dłużników. Niezbędne jest uregulowanie wszelkich należności.
  4. Kolejnym sposobem na zarabianie na bankach jest cashback, czyli zwrot części gotówki wydanej podczas zakupów internetowych. Wysokość otrzymanej kwoty jest zmienna – czasami jest to 1%, a czasami nawet 25%. Istotne jest również to, aby transakcja została sfinalizowana, a przesyłka odebrana. Produkty nie mogą zostać zwrócone, gdyż oznacza to rezygnację z zakupu (brak wydatków = brak zwrotów).
  5. Jeśli chcesz zarabiać na bankach, to przyjrzyj się bliżej promocjom, które polegają na zwrocie części kwoty wpłaconej BLIK-iem. To świetna propozycja dla tych, którzy często robią zakupy online.
  6. Banki nierzadko proponują zniżki na konkretne usługi lub towary np. bilety do kina. W ten sposób nie można zarobić zbyt wiele, jednak jest to dobre rozwiązanie w okresie, gdy nie uda nam się znaleźć żadnych atrakcyjnych ofert. Być może warto wstrzymać się z zamknięciem rachunku bankowego, aż na horyzoncie pojawi się ciekawa okazja.

Zarabianie na bankach – na co uważać?

Zbyt pochopne podpisywanie umów to ogromny błąd, który popełnia wiele osób. Oczywistym jest, że instytucje finansowe próbują zabezpieczyć swoje interesy na wiele różnych sposobów. Powszechnie wiadomo, że coraz więcej osób próbuje zarobić na zakładaniu nowych kont osobistych.
Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, dzięki którym wszystko pójdzie zgodnie z planem!
  1. Złotą zasadą jest dokładne czytanie regulaminu. Wiele zapisów jest niezwykle zawiłych, szczególnie z punktu widzenia osoby, która nie posiada wiedzy z zakresu finansów lub prawa. Kolejną kwestią są haczyki w umowie, które mogą dotyczyć bonusów otrzymywanych za utworzenie nowego konta bankowego. Uczciwe oferty nie zakładają m.in. zwrotu otrzymanej premii pieniężnej.
  2. Niezwykle istotne jest również sprawdzenie opinii osób, które zdecydowały się skorzystać z danej promocji bankowej. W ten sposób można wykluczyć prawdopodobieństwo, że dana oferta nie jest do końca uczciwa. Dobrze jest zweryfikować, czy klienci faktycznie otrzymali obiecaną gotówkę lub inne bonusy. Niemałe znaczenie ma również czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy.
  3. Jeśli korzystasz z systemów poleceń produktów lub usług bankowych, to znajdź grupę osób, która wzajemnie sobie pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów. Wystarczy zajrzeć na fora tematyczne lub do mediów społecznościowych.

Ile można zarobić na bankach?

To, ile zarobimy na bankach zależy wyłącznie od naszego zaangażowania. Za utworzenie rachunku bankowego można otrzymać nawet kilkaset złotych. Jeśli w ciągu roku otworzymy kilka kont osobistych, to finalnie możemy zyskać kilka tysięcy! Warto jednak wziąć pod uwagę,  że skorzystanie z wszystkich ciekawych ofert może okazać się niemożliwe np. ze względu na deficyt wolnego czasu.
Nie trzeba obawiać się podpisywania nowych umów, jeśli tylko robimy to świadomie. Dzięki temu można nie tylko otrzymać bonusy, ale również przetestować jakość usług bankowych. Być może warunki będą na tyle korzystne, że zdecydujemy się na długoterminową współpracę.
  • Wiele osób zapomina o tym, że o interesy trzeba dbać. Nie wystarczy jedynie otworzyć nowego rachunku bankowego, ponieważ konieczne jest również spełnienie warunków regulaminu. Banki mogą mieć różne wymagania. Jeśli promocja zakłada np. wykonanie trzech transakcji bezgotówkowych, to warto zapisać sobie ten fakt w kalendarzu. Czasami wystarczy chwila roztargnienia, aby złamać zasady podpisanej umowy, a tym samym stracić wszystkie bonusy.
  • W sieci można znaleźć mnóstwo opisów promocji bankowych. Należy jednak mieć świadomość, że pewna część z nich to oszustwo. Ważne, aby omijać niezweryfikowane wiadomości z odnośnikami.

Zarabianie na kontach bankowych – opinie

„Nie jest tajemnicą, że zarabianie na kontach bankowych niesie za sobą realne korzyści finansowe. Spełnienie warunków danej promocji nie jest zwykle kłopotliwe. Nie trzeba również martwić się o nadmiar formalności.”
„Zarabianie na bankach to świetna opcja dla tych, którzy chcą pozyskać rocznie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nie zawsze jednak otrzymujemy pieniądze – czasami są to urządzenia, bony na zakupy w wybranych sklepach, bilety do teatru itd.”
„Omawiany sposób dorabiania do domowego budżetu, to znakomita propozycja dla tych, którzy nie posiadają zadłużenia. Banki rzetelnie analizują historię kredytową potencjalnych klientów, więc obecność w bazie dłużników może uniemożliwić skorzystanie z oferty.”
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 1551

Polecane artykuły

Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 20884
Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 56677
Nocna wyprzedaż: co to jest, jakie sklepy organizują i co można upolować w promocji?
Kiedy dokonujemy najwięcej zakupów w sklepach internetowych? Wcale nie w weekend i wcale nie wieczorami – wręcz przeciwnie, od długiego czasu szczyt zakupowy przypada na… wtorek wczesnym popołudniem. Powody? Przede wszystkim: wygoda.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6455
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6458

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie