Promocje dla stałych klientów i rabaty lojalnościowe - kto proponuje takie zniżki?

Promocje dla stałych klientów i rabaty lojalnościowe - kto proponuje takie zniżki?

Nie od dziś wiadomo, że lojalni klienci otrzymują więcej. Mogłoby się wydawać, że odebranie zniżki wymaga sporego wysiłku, jednak nie jest to prawdą. Programy lojalnościowe nie narzucają dużego zaangażowania, a dzięki nim można wyłącznie zyskać. To prawdziwa gratka dla łowców okazji, którzy poszukują sprawdzonych sposobów na zaoszczędzenie gotówki. 


Zastanawiasz się, które sklepy umożliwiają dołączenie do klubu? Nie masz pojęcia, jak korzystać z ofert specjalnych? W tym wpisie znajdziesz zbiór przydatnych informacji! 





Każdy ma szansę korzystać z rabatów lojalnościowych, więc wystarczy jedynie znaleźć ciekawą ofertę. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się dobra okazja, więc warto jest śledzić treści marketingowe ulubionych marek. Wskazane jest nie tylko zapisanie się do newslettera, ale również regularne przeglądanie otrzymywanych wiadomości. Zniżki oferują wszystkie znane sieci handlowe, ale nie tylko. Nie należy zapominać o dostawcach różnorodnych usług (np. telefonicznych oraz internetowych).


Rabaty lojalnościowe – na czym to polega? 

Promocje dla stałych klientów cieszą się dużym zainteresowaniem. To właśnie one zniechęcają do dalszego szukania oferty. Marki próbują zdobyć lojalność na różne sposoby, tak aby objąć przewagę konkurencyjną. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią przepłacać. Programy lojalnościowe zwykle opierają się na podobnych zasadach. Sklepy oraz punkty usługowe dają szansę upolowania specjalnej okazji, która w danym momencie nie jest nigdzie indziej dostępna. Codzienne zakupy mogą stać się tańsze, a zarazem bardziej satysfakcjonujące.


Program lojalnościowy posiadają nie tylko sklepy stacjonarne, ale także online. Spełni to oczekiwania osób, które preferują zakupy przez internet. Jak skorzystać ze zniżki? Wszystko zależy od rodzaju akcji promocyjnej. Poniżej przedstawiono najlepiej znane rodzaje programów lojalnościowych. Są one najczęściej wybierane przez znane marki. 

  1. Programy punktowe – punkty przyznawane za zakupy można wymienić na nagrody lub kupony rabatowe. Im więcej wydanych pieniędzy, tym więcej punktów.

  2. Programy klubowe – wymagają dołączenia do klubu lojalnościowego. Bardzo często już na starcie można otrzymać rabat na zakupy. Klubowicze systematycznie otrzymują różnego typu benefity. Warto podkreślić, że członkostwo nie generuje nadprogramowych kosztów.

  3. Programy usługowe – funkcjonują w branży usługowej np. kosmetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej. Zgromadzone punkty można wymienić na rabat lub darmową usługę.

  4. Programy partnerskie – opierają się na współpracy dwóch (lub więcej) marek. Klient robiąc zakupy w sklepie X może otrzymać rabat na zakupy w sklepie X oraz Y. Dodatkowe korzyści zachęcają do skorzystania z oferty. Dają szansę zaoszczędzenia jeszcze większej ilości gotówki. 

  5. Programy VIP – to płatne karty członkowskie. Klient VIP ponosi pewna opłatę, jednak może korzystać z szeregu ofert specjalnych oraz innych udogodnień (np. wcześniejszego dostępu do wyprzedaży czy nowych kolekcji). Jest to szczególnie korzystne w przypadku marek premium, ale nie tylko. 


programy lojalnościowe w sklepach


Dlaczego sklepy posiadają programy lojalnościowe? 

Promocje dla stałych klientów niosą obustronne korzyści. Marki, które trafnie odpowiadają na potrzeby konsumentów, cieszą się ogromną popularnością. Niektóre okazje są ograniczone, co sprawia, że wiele osób z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia promocji. Bardzo ważne jest, aby program lojalnościowy był spersonalizowany, a tym samym trafiał do konkretnej grupy odbiorców (najaktywniejszych klientów). 


Oczywiście regulamin nie może być zbyt zawiły, gdyż niejasne zasady przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych. Dotyczy to również ukrytych haczyków, które sprawiają, że rozczarowany klient ma negatywny stosunek do marki. 


Sklepy stacjonarne oraz internetowe mierzą się z wysoką konkurencyjnością. W dzisiejszych czasach wybór marek jest tak duży, że trudno jest zdecydować się na konkretną ofertę. Sporo osób nie przywiązuje się do konkretnego sklepu, a zakupy robi w przypadkowych miejscach. Właśnie dlatego znane i cenione marki wciąż poszukują nowych sposobów na pozyskanie lojalnych klientów. To właśnie oni generują największe zyski, a w zamian za to otrzymują wyjątkowe oferty, które nie są ogólnodostępne. 

  • Wzrost poziomu sprzedaży – nie od dziś wiadomo, że lojalny klient kupuje więcej! Stali klienci zostawiają w sklepie lub lokalu usługowym najwięcej pieniędzy. Dobry program lojalnościowy zmniejsza ryzyko skorzystania z oferty konkurencji. 

  • Zatrzymanie klienta – raz zdobyty klient wcale nie musi zostać na dłużej. Bardzo ważne jest, aby zagwarantować mu realne korzyści. Program lojalnościowy kojarzy się przede wszystkim z rabatami, które nie są dostępne dla wszystkich. 

  • Pozytywny wizerunek marki – możliwość zaoszczędzenia gotówki przekłada się na zadowolenie klienta, co dobroczynnie wpływa na wizerunek marki. Należy zauważyć, że programy lojalnościowe coraz chętniej wdrażają nowe sklepy/punkty usługowe, które nie mają jeszcze ukształtowanej opinii.


Popularne programy lojalnościowe


Popularne programy lojalnościowe - lista sklepów! 

Nie masz pojęcia, kto organizuje promocje dla stałych klientów? Lista jest całkiem długa! To świetnie znane marki, bez których mnóstwo osób nie wyobraża sobie codziennego, wygodnego życia. Warto poznać topowe programy lojalnościowe, gdyż zapewniają one ogrom korzyści. 

Moja Biedronka 

Program lojalnościowy Moja Biedronka funkcjonuje od 2016 roku. Głównym celem jest zbieranie punktów – przy użyciu karty w wersji plastikowej lub elektronicznej. Przy kasie możliwe jest również podanie numeru telefonu, który został wskazany podczas rejestracji. To świetna opcja dla zapominalskich! 


Użytkownicy aplikacji mobilnej mogą liczyć na okazje, z których nie skorzystają pozostali klienci. Na specjalną uwagę zasługuje opcja codziennego losowania rabatów. Warto zauważyć, że część promocji oznaczona jest hasłem „Z kartą Moja Biedronka”. 

Klub Rossmann 

Miłośnicy drogerii Rossmann również mogą dołączyć do klubu lojalnościowego, a tym samym korzystać z wyjątkowych rabatów. Wystarczy dostęp do aplikacji mobilnej, aby odblokować zniżki na zakupy. Kolejnym przywilejem jest możliwość wspierania akcji charytatywnych. 


Klub Rossmann pozwala korzystać z zakupów Rossmann Go – wybrane produkty skanowane są przy półce, natomiast płatność odbywa się przez apkę. Lojalni klienci otrzymują wcześniejszy dostęp do wybranych akcji promocyjnych. Warto ustawić alerty cenowe, gdyż dzięki nim żadna interesująca okazja nie przejdzie koło nosa!

Lidl Plus 

Lidl także oferuje zniżki dla lojalnych klientów. Dzięki darmowej aplikacji mobilnej można mieć nieograniczony dostęp do promocji i rabatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się gazetki reklamowe w formie elektronicznej. Ich przeglądanie jest szybkie, a zarazem wygodne. 


Skanowanie apki podczas zakupów stacjonarnych pozwala wygenerować e-paragon. Należy podkreślić, że paragony elektroniczne są stale dostępne w aplikacji. Upoważniają do bezproblemowego zwrotu artykułów przemysłowych w terminie 30 dni.

Kaufland Card 

Kaufland Card to program lojalnościowy, który opiera się na prostych zasadach. Punkty za zakupy można wymienić na wyjątkowe rabaty. Oszczędzanie nigdy wcześniej nie było tak proste! 


Rejestracja trwa zaledwie kilka minut – wystarczy jedynie wprowadzić podstawowe dane osobowe i kontaktowe. Karta plastikowa może zostać połączona z kartą mobilną, co przekłada się na wygodę klienta. Użytkownicy aplikacji mobilnej otrzymują dostęp do aktualnych kuponów. W celu ich aktywacji należy przejść do odpowiedniej sekcji, a następnie nacisnąć przycisk „Aktywuj”. Gotowe!

Mój Lewiatan  

Rejestracja w klubie lojalnościowym Mój Lewiatan odbywa się poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną. Już po zgromadzeniu 200 punktów możliwe jest otrzymanie bonu zakupowego o wartości 10 zł. 


Nie można również nie wspomnieć o promocjach i ofertach specjalnych, które pojawiają się codziennie. Wystarczy jedynie skanować kartę (plastikową lub elektroniczną) podczas każdych zakupów. Każde wydane 5 zł to 1 punkt (minimalna kwota transakcji 10 zł).

Nasza Stokrotka 

Członkowie klubu lojalnościowego Nasza Stokrotka zbierają płatki, dzięki którym wybrane produkty kosztują zaledwie 1 grosz! Aplikacja mobilna umożliwia aktywację dedykowanych kuponów, dzięki którym zakupy staną się jeszcze tańsze. 


Kolejnym plusem jest opcja tworzenia list zakupowych. Mogą one okazać się znacznym udogodnieniem dla zabieganych osób. W apce dostępne są również najświeższe gazetki reklamowe.

Delikarta 

Sieć handlowa Delikatesy Centrum także posiada własny program lojalnościowy. Delikarta gwarantuje dostęp do ofert specjalnych, a także wielu innych przywilejów. W aplikacji mobilnej znajduje się opcja „Łapp kupony”, która pozwala upolować wyjątkowe zniżki. Okazje zmieniają się niemal każdego dnia, co zwiększa szansę na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. 


Rejestracja nie generuje niepotrzebnych formalności. Opłaca się poświęcić kilka minut, aby zacząć oszczędzać!


Promocje dla lojalnych – operatorzy GSM i dostawy internetu 

Oferty specjalne dla stałych klientów organizowane są również przez czołowych operatorów GSM i dostawców internetu, takich jak m.in.:

  • Plus,

  • Orange,

  • T-Mobile,

  • Play,

  • UPS,

  • Netia,

  • Vectra.

Priorytetem jest zachęcenie klienta do zawarcia umowy długoterminowej. W dzisiejszych czasach większość osób nie decyduje się jednak na zobowiązania dłuższe niż 12/18 miesięcy. Powód jest prosty – regularnie pojawiają się konkurencyjne oferty, które skłaniają do zmiany dostawcy usług.


Co mogą zostać lojalni klienci? Przede wszystkim niższy koszt usługi – zdarza się, że pierwszych kilka miesięcy jest całkowicie za darmo. Innym profitem jest np. bezpłatny dostęp do serwisów VOD, który zapewnia dostęp do bogatej kolekcji filmów czy seriali.


Spora część marek daje szansę na zakup urządzenia (np. smartfona, routera) w okazyjnej cenie. Podpisanie umowy długoterminowej umożliwia również rozłożenie płatności w czasie. Nie jest to bez znaczenia dla osób z mocno ograniczonym budżetem. Warto wspomnieć również o benefitach oferowanych za przedłużenie umowy. Mogą być to m.in. dodatkowe GB w prezencie. 
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 898

Polecane artykuły

Tanie bilety do kina i promocje - jak taniej chodzić na filmy?
Zastanawiasz się, gdzie są najtańsze bilety do kina? Szukasz sposobu na zakup biletów do kina za 50% ceny lub nawet za darmo?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 17429
Wyprzedaż garażowa: co to jest i jak znaleźć atrakcyjną w swoim mieście w 2020?
Co to jest wyprzedaż garażowa? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają trudności osoby, które są na bieżąco z amerykańską popkulturą.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 15315
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 7482
Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 58475

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.