Co można kupić za SMS w 2020? Za jakie zakupy i w których miejscach zapłacisz smsem?

Co można kupić za SMS w 2020? Za jakie zakupy i w których miejscach zapłacisz smsem?

Na Twojej karcie pre-paid zalegają pieniądze, których nie masz, jak wykorzystać? Sprawdź, co możesz kupić za SMS i co zrobić z nadwyżką!
SMS Premium: ta nazwa dość często budzi strach. Wysyłanie płatnych wiadomości kojarzy się nieodłącznie z szarlatanerią, zbędnym wydawaniem pieniędzy i gigantycznymi rachunkami do opłacenia. Ale czy tak jest naprawdę? Okazuje się, że dla wielu posiadaczy kart pre-paid płacenie SMS za zakupy może być świetnym rozwiązaniem i jedyną opcją wypłacenia niewykorzystanych środków! Za co można płacić smsem? Zobacz, na co możesz wydać zalegające kwoty!



Płatność smsem – dlaczego taka opcja może być atrakcyjna?

Karty SIM pre-paid, czyli oferta na kartę, to świetny wybór dla osób, które nie chcą wiązać się długą umową na abonament. Zasada działania jest prosta – po doładowaniu konta możemy korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez sieć komórkową aż do momentu wyczerpania dostępnych środków. Aby jednak nie było za pięknie, oferta ma jeden haczyk – po pewnym czasie środki na koncie tracą ważność (i w efekcie: są naszą stratą).
Co zrobić, gdy nie ma, jak wykorzystać pieniędzy na rozmowy, SMS lub internet? Zapłać smsem za zakupy w internecie!


Płatność smsem


Jaka jest specyfika tej usługi?

Zastanawiasz się, na czym polegają płatności SMS i gdzie można z nich skorzystać? Jeżeli myślisz, że przy pomocy swoich środków zapłacisz za zakupy spożywcze albo ubrania, niestety jesteś w błędzie. Ten sposób opłacania zakupów (przy użyciu SMS Premium) nie jest wciąż zbyt popularny w Polsce – spotkać się z nim możemy naprawdę rzadko, ponieważ sprzedawcy niechętnie zapatrują się na konieczność czekania na środki do końca miesiąca, kiedy operatorzy rozliczają się z płatności.
Co więcej, drogie SMS często wiążą się z oszustwami lub naciąganiem – i z tego względu wielu klientów mogłoby po prostu przerazić się koniecznością płacenia wysokich rachunków. Dlatego właśnie płatność SMS w sklepie wciąż uchodzi za rzadkość.
A co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat?

  • Oferta działa zazwyczaj tylko w internecie – sklepy stacjonarne nie przewidują takiego sposobu płatności,
  • Płatność obejmuje niemal wyłącznie usługi – z reguły esemesowo nie płaci się za towary,
  • SMSem płacimy tylko niewielkie kwoty – zazwyczaj do kilkunastu/kilkudziesięciu złotych.


Zapłać SMSem


Czy z opcji „Zapłać SMSem za zakupy” mogą korzystać posiadacze telefonów w abonamencie?

Informacji na temat tego, co kupić przy użyciu SMS Premium szukają najczęściej osoby posiadające numer na kartę. Powód tego jest prosty – ich środki mogą przepaść, dlatego zapotrzebowanie na sklepy obsługujące płatność esemesem jest spore. A czy z tej opcji mogą korzystać posiadacze numerów w umowie abonamentowej? Jak najbardziej, chociaż… w ich przypadku takie działanie mija się z celem.

  • W ofercie na kartę – korzystamy tylko z tego, co zapłacimy (środki z konta są odejmowane według ustanowionej przez operatora stawki)
  • W umowie abonamentowej – płacimy najczęściej za nielimitowany dostęp do wiadomości SMS, połączeń oraz internetu.

Nie powinno więc dziwić, że w przypadku umów z abonamentem płatności Premium nie wliczają się do pakietu (bez względu na jego wartość) – trzeba je opłacić dodatkowo. Co z tego wynika? Przede wszystkim proste stwierdzenie, że dla osób z abonamentem płatne SMS to „tylko” dodatkowy koszt


Natomiast dla posiadaczy pakietów pre-paid jest to sposób na „wyciągnięcie” wpłaconych przez siebie środków. Opłaty zostały już dawno pobrane – a teraz rozpoczyna się walka o to, aby nie utracić kwoty doładowania.

Co można kupić za SMS? Lista produktów i usług, które opłacisz komórką! 

Niewykorzystane środki, które mogą w krótkim czasie przepaść, to poważny problem – mało kto przecież lubi mieć świadomość, że wydaje pieniądze bez żadnego celu. Jeśli chcesz uratować swoje środki i nie pozostać z niczym, koniecznie sprawdź poniższą listę miejsc, w których zapłacisz esemesem!
Wbrew pozorom kategorii usług i towarów jest całkiem sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

  1. Filmy online z legalnych bibliotek na żądanie (VOD TVP, VOD.pl),
  2. Serwisy streamingowe z muzyką,Prasa elektroniczna oraz księgarnie z ebookami (e-kiosk.pl),
  3. Bilety komunikacji miejskiej  (moBILET),
  4. Opłaty za parkowanie (moBILET iinne aplikacje),
  5. Opcje dodatkowe w portalach ogłoszeniowych (OLX, Otomoto, Otodom, Gratka.pl)
  6. Kredyty na połączenia VoIP oraz Skype,
  7. SMSy charytatywne (wiele fundacji i stowarzyszeń),
  8. Konkursy telewizyjne i radiowe,
  9. Ezoteryka (usługi wróżbitów),
  10. Krzyżówki i konkursy w gazetach,
  11. Portale randkowe,
  12. Katalogi stron,
  13. Hosting strony internetowej,
  14. Domeny internetowe,
  15. Funkcje dodatkowe w grach przeglądarkowych (dodatkowe opcje, waluta portalowa itp.).

Zakupy za SMS – czy wysyłając wiadomość nie zapiszę się na subskrypcję? 

Dlaczego płatności esemesem są owiane złą sławą? Wszystko wiąże się z niecnymi praktykami wyłudzaczy, które były zmorą początków XXI wieku. Po zmanipulowaniu klientów ci całkiem nieświadomie zapisywali się na płatną i drogą subskrypcję – a koszt wysyłanego codziennie esemesa mógł wynosić nawet kilkanaście złotych za jedną wiadomość!
SMS Premium były zmorą początków naszego stulecia. Teraz jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mamy wiedzę na temat tego, za co ewentualnie płacimy. I wiemy, że jeden SMS nie oznacza wplątania się w regularne koszty!
W związku z tym należy zapamiętać kilka podstawowych faktów na temat płatności Premium SMS MO (czyli jednorazowej płatności):

  • Koszt SMS – zawsze jest podany obok numeru, na który należy wysłać wiadomość,
  • Numer – zawsze zaczyna się od cyfry „7” lub „9”,
  • Czy może coś się stać bez naszej zgody? – nie, w przypadku SMSów Premium tego rodzaju, koszty naliczają się tylko wtedy, gdy sami wyślemy wiadomość (nie ma ryzyka zapisania się na subskrypcję).
Sklepy z płatnością SMS zawsze udzielają pełnej informacji na temat kosztów wiadomości. Co niezwykle istotne, nie istnieje możliwość opłacenia „zbiorczo” większych zamówień – i wynika to ze specyfiki działania numerów premium, gdzie koszt netto można łatwo odczytać z samego numeru:

  • W przypadku numerów zaczynających się od „7” koszt netto to druga cyfra,
  • Dla numerów zaczynających się od „9” koszt to druga i trzecia cyfra.
Do wszystkich cen należy także doliczyć podatek VAT. Jeden operator obsługuje zazwyczaj kilka numerów (np. dla płatności w kwocie 2 zł, 5 zł lub 15 zł) i za każdy produkt należy zapłacić oddzielnie. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, kiedy sklep jest gotowy na każdą możliwą kombinację opłat.



zakupy za sms


Czy warto korzystać z tej opcji? 

Jeśli zastanawiasz się, „co mogę kupić za SMS”, to znaczy, że starasz się w jakiś sposób wypłacić środki zgromadzone na swoim koncie. Operatorzy niechętnie umożliwiają ich wypłatę, dlatego często trzeba uciekać się do tego typu kombinacji. Z całą pewnością nic nie może się równać z klasyczną wypłatą pieniędzy w gotówce – niemniej jednak łatwo można się domyślić, że jest to niemożliwe.
Każde niewypłacone pieniądze to czysty zysk operatorów. Jeśli więc nie masz ambicji, aby zostać sponsorem swojego operatora, płatności SMS mogą być świetnym rozwiązaniem. W ten sposób możesz zrobić użytek z wpłaconych już pieniędzy – chociażby przekazując je na cel charytatywny.

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 37653

Polecane artykuły

Wyprzedaż garażowa: co to jest i jak znaleźć atrakcyjną w swoim mieście w 2020?
Co to jest wyprzedaż garażowa? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają trudności osoby, które są na bieżąco z amerykańską popkulturą.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 15316
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 7483
Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 58476
Nocna wyprzedaż: co to jest, jakie sklepy organizują i co można upolować w promocji?
Kiedy dokonujemy najwięcej zakupów w sklepach internetowych? Wcale nie w weekend i wcale nie wieczorami – wręcz przeciwnie, od długiego czasu szczyt zakupowy przypada na… wtorek wczesnym popołudniem. Powody? Przede wszystkim: wygoda.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 7427

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.